34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2022. Natalia ze srebrnym medalem!

Posted on 01 września, 2022 by Piotr

W dniach 19-21.08 na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie. Do zawodów zgłosiło się 64 zawodników (dwie floty: 27 dziewcząt, 37 chłopców) z województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Przez trzy dni zawodów rozegrano 6 wyścigów w słabym i zmiennym wietrze. Klub Sportowy Wiaterni reprezentowało 5 zawodników. Świetnie żeglowała Natalia Gąsienica – Wawrytko, która zajęła drugie miejsce. Warto dodać, że miała najlepszy łączny wynik punktowy wszystkich wyścigów, a o miejscu zdecydowała tzw. odrzutka (wynik najsłabszego wyścigu danego zawodnika nie jest liczony do punktacji końcowej). Świetnie żeglował również Piotr Bystrowski, który zajął miejsce piąte. Do trzeciego miejsca zabrakło jedynie 2 punktów, a do miejsca drugiego 3. Dobre wyniki uzyskali pozostali zawodnicy. Rafał Bednar zajął miejsce 12, Michał Legutko 13, a Ignacy Jankowski 15. To bardzo udane Mistrzostwa dla zawodników KS Wiaterni. Na możliwości szkoleniowe pozytywny wpływ ma wsparcie udzielane Klubowi przez Urząd Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. Zawodnicy reprezentowali nie tylko Klub, ale również województwo – w Systemie Sportu Młodzieżowego punktowali dla Małopolski. Gratulacje dla wszystkich, a szczególne dla srebrnej medalistkiMMM 2022 w żeglarstwieNatalii Gąsienicy – Wawrytko!