34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for kwiecień, 2011


Trenujemy 0

Posted on 25 kwietnia, 2011 by Piotr


Zawodnicy KS Wiaterni przez 8 dni trenowali w Rybniku. Od niedzieli 10.04 do piątku 15.04 solidnie wiało w całej Polsce. Na treningach były przewrotki , były też opady gradu. W sobotę i niedzielę 16-17.04 wiatr ucichł, co popsuło zaplanowane regaty kontrolne. Przy bardzo dużej zmienności kierunku i słabej sile wiatru odbyły się 3 wyścigi w sobotę, a w niedzielę brak wiatru nie pozwolił na przeprowadzenie kolejnych. Zabrakło możliwości obiektywnej oceny formy zawodników, ale wyniki są bardzo obiecujące. Wystartowało blisko stu zawodników z Polski, Białorusi i Czech. W swoich grupach Maksymilian Habieda na miejscu 9, Michał Tarasek 10, Szymon Urzędowski 10, Daniel Legutko 21, Anna Stanaszek 13. Pozostała czwórka zawodników: Marcin Habieda, Monika Brzyzek, Chuck Dundon i Kacper Sawicki trenowała i kibicowała swoim kolegom i koleżance z Klubu. Odnotować należy świetne wyniki Szymona Urzędowskiego, który w pierwszym wyścigu zajął 2 miejsce i Daniela Legutko, który dokonał tego w wyścigu drugim. Zgrupowanie było udane, pomogli sponsorzy ZEW Niedzica S.A. i Enion Grupa Tauron, plany treningowe poświęcone głównie technice żeglowania, mimo niskich temperatur, zostały w pełni zrealizowane. Po pierwszym rozpływaniu będzie trochę odpoczynku i Święta, a już 29.04 zawodnicy wyjeżdżają na zgrupowanie i regaty do Pucka.

Rybnickie Regaty Żeglarskie 0

Posted on 25 kwietnia, 2011 by Piotr


W dniach 8-10.04.2011 na Zalewie Rybnickim odbyły się pierwsze regaty otwierające sezon regatowy 2011 w klasach: Optimist, Europa, Laser 4.7, Laser Radial. W zawodach startowało w sumie ponad stu zawodników z Polski i Białorusi. Wszystkie wyścigi odbyły się przy
silnym wietrze. W drugim dniu występowały porywy wiatru w momentach do 18 m/s. Nie wszystkim w tak trudnych warunkach udało się kończyć wyścigi, a dodatkowo nie ułatwiała tego niska temperatura. Był to prawdziwy sprawdzian dla żeglarzy. W klasie Optimist dzięki wsparciu ZEW Niedzica S.A. oraz Enion Grupa Tauron wystartował reprezentant nowotarskiego Klubu KS Wiaterni Maksymilian Habieda. W bardzo silnej stawce zajął trzecie miejsce w kategorii chłopców za Cyprianem Błaszczykiem i Wojciechem Bartoniek
z TS Kuźnia Rybnik.

MK

Czy Zakopane będzie miało zawodników w żeglarstwie sportowym? 0

Posted on 09 kwietnia, 2011 by Piotr


Z inicjatywy rodziców oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zakopanem odbywają się spotkania z przedstawicielami Klubu Sportowego Wiaterni na temat szkolenia uczniów w żeglarstwie sportowym. We czwartek odbyła się prezentacja dyscypliny dla klas trzecich i czwartych. Zajęcia prowadził trener Piotr Urzędowski.
A ponieważ patronem Szkoły jest wielki propagator sportu żeglarskiego, Szturman Żeglugi Wielkiej, twórca i Komandor YKP, kapitan szkunera „Zawisza Czarny”, Generał Mariusz Zaruski do sukcesu tylko krok. Klub Sportowy Wiaterni prowadzi szeroką działalność i osiąga wysokie wyniki m.in. dzięki Sponsorowi Generalnemu ZEW Niedzica S.A., Przyjacielowi Klubu Enion Grupa Turon oraz Programowi Nivea Błękitne Żagle, ale aby dzieci ”Zaruskiego” mogły uprawiać tą dyscyplinę sportu niezbędne jest wsparcie rodziców, Szkoły i Zakopanego. Otwiera się droga żeglarskiego rozwoju dla młodych zakopiańczyków a jak powiadał Zaruski „w twardym trudzie żeglarskim hartują się charaktery”.

Przypomnienie. 0

Posted on 03 kwietnia, 2011 by Piotr

Zawodniku, Twoim obowiązkiem jest mieć aktualne badania lekarskie, ubezpieczenie OC, opłaconą składkę NSKO.↑ Top