34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for listopad, 2021


Złota Nadia Wielkiewicz, brąz dla Jakuba Gąsienicy–Wawrytko 0

Posted on 07 listopada, 2021 by Piotr

W dniach 23-24.10 na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się ogólnopolskie regaty w żeglarskich klasach Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial. Do zawodów zgłosiło się 76 zawodników. W sobotę wiał bardzo silny i porywisty wiatr, który zdecydowanie zweryfikował ich umiejętności. Odbyły się 3 wyścigi, w których było wiele przewrotek, mimo że ze względów bezpieczeństwa trenerzy nie puścili na wodę słabszych zawodników. Niedziela była już znacznie spokojniejsza, a trzeci wyścig dnia w klasie Optimist został przerwany ze względu na brak wiatru. Klub Sportowy Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A. i Urząd Miasta Nowy Targ reprezentowało 9 zawodników. W tych bardzo zróżnicowanych i wymagających warunkach świetnie żeglowała Nadia Wielkiewicz, pokazała bardzo wysokie umiejętności techniczne i taktyczne i po zaciętej walce zwyciężyła wśród dziewczyn w najliczniej obsadzonej klasie Optimist. Walecznością i dużymi umiejętnościami wykazał się również Jakub Gąsienica-Wawytko, który w klasie Laser 4,7 zdobył miejsce na trzecim stopniu podium. Miejsca pozostałych zawodników KS Wiaterni: Optimist – Eliza Dudas 4, Zofia Cichopek 16, Piotr Bystrowski 10, Ignacy Jankowski 13, Rafał Bednar 16, Maciej Janowiak 20, Laser Radial – Piotr Bednar 8.

Eliza Dudas i Natalia Gąsienica-Wawrytko z pucharami 0

Posted on 07 listopada, 2021 by Piotr

W dniach 16-17.10 rozegrano drugą edycję tegorocznych XXII Regat o Puchar Prezydenta Krakowa. Tym razem w klasach Laser Radial, Laser 4,7, Ok-Dinghy, Europa, Open Skiff i Finn.

Dobre warunki w sobotę i słaby, ale wystarczający wiatr w niedzielę pozwoliły rozegrać komplet wyścigów. Klub Sportowy Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A. i Urząd Miasta Nowy Targ reprezentowały dwie zawodniczki. Eliza Dudas wystartowała w klasie Laser 4,7, bardzo dobrze żeglowała i zdobyła puchar za zajęcie drugiego miejsca. Natalia Gąsienica-Wawrytko, która na co dzień trenuje w klasie Optimist, po raz pierwszy wystartowała w klasie Open Skiff. Natalia, mimo niedostatków umiejętności technicznych prowadzenia jachtu Open Skiff wykorzystała swoje żeglarskie doświadczenie z klasy Optimist i zajęła doskonałe trzecie miejsce. Jest to niewątpliwie sukces tej młodej zawodniczki.

Natalia Gasienica-Wawrytko na 2 miejscu w XXII Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa 0

Posted on 07 listopada, 2021 by Piotr

W dniach 25-26 września na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się ogólnopolskie żeglarskie regaty sportowe w klasie Optimist zaliczane do Pucharu Polski. Dla zawodników z Małopolski była to również trzecia eliminacja do Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2022. Przeprowadzono 5 wyścigów w sprzyjających warunkach- było ciepło, wiał wiatr o sile 3-5 m/s.

W regatach wzięło udział 75 zawodników. Klub Sportowy Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A. i Urząd Miasta Nowy Targ reprezentowało 6 zawodników. Świetnie żeglowały Natalia Gąsienica-Wawrytko, która zdobyła puchar za zajęcia drugiego miejsca, oraz Nadia Wielkiewicz, która zajęła miejsce piąte. Dobre miejsca wśród chłopców zajęli Ignacy Jankowski 10, Rafał Bednar 14, Wiktor Wielkiewicz 20, Maciej Janowiak 31.

Martyna wicemistrzynią Polski, a zespół KS Wiaterni ze srebrnym medalem 0

Posted on 07 listopada, 2021 by Piotr

W rozegranych w dn. 2-3.10 żeglarskich Meczowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser Martyna Bystrowska zdobyła drugie miejsce i tym samym została wicemistrzynią Polski. Wśród chłopców Jakub Gąsienica -Wawrytko zajął miejsce czwarte. Zawody rozegrano w Krakowie na zalewie Bagry Wielkie.

Równolegle na drugiej trasie odbyły się Otwarte Zespołowe Mistrzostwa Małopolski, regaty w których rywalizują czteroosobowe zespoły. Do regat zgłosiło się sześć zespołów w tym dwa z Klubu Sportowego Wiaterni. Jednocześnie na trasie wyścigu jest 8 zawodników, a zespoły walczą każdy z każdym. Pierwszy zespół KS Wiaterni w składzie: Eliza Dudas, Natalia Gąsienica-Wawrytko, Nadia Wieliewicz, Piotr Bystrowski zdobył srebrny medal. Warto dodać, że zremisował z zespołem, który zajął pierwsze miejsce, a o ostatecznym wyniku zdecydowała kombinacja zajętych miejsc w ich wspólnym wyścigu. Drugi zespół KS Wiaterni w składzie: Zofia Cichopek, Rafał Bednar, Ignacy Jankowski, Wiktor Wielkiewicz zajął miejsce czwarte, które dla tych młodszych i mniej doświadczonych zawodników jest wynikiem powyżej oczekiwań. Poprawiająca się z pomocą Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. baza sprzętowa Klubu pozytywnie wpływa na możliwości szkoleniowe, a w konsekwencji również na liczbę startujących zawodników i osiągane wyniki.

Rafał Bednar na podium Ogólnopolskich Regat o Puchar Ziemi Sądeckiej 0

Posted on 07 listopada, 2021 by Piotr

W ciągu trzech dni regat (17-19.09) na wodach Jeziora Rożnowskiego rozegrano 4 z 9 zaplanowanych wyścigów, bo tylko w sobotę warunki sprzyjały młodym żeglarzom. Na zawody zgłosiło się 123 zawodników jednoosobowych żeglarskich klas sportowych Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial. Z Klubu Sportowego Wiaterni wpieranego przez Urząd Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. wystartowało 10 zawodników. W kategorii open Optimist do lat 9 Rafał Bednar zdobył puchar za zajęcie drugiego miejsca. W kategorii Optimist do lat 9 wśród dziewczynek Zuzia Kempys była trzecia, a wśród chłopców Wiktor Wielkiewicz 4. W klasie Optimist gr. B dziewcząt Natalia Gąsienica-Wawrytko była 6, Nadia Wielkiewicz 7, natomiast wśród chłopców Piotr Bystrowski 10, Ignacy Jankowski 15, a w gr. A dziewcząt Eliza Dudas zajęła 4 miejsce. W klasie Laser 4,7 chłopców Jakub Gąsienica-Wawrytko zajął miejsce 14, w klasie Laser Radial Piotr Bednar miejsce 16.

Zawody były kolejną eliminacją do Kadry Wojewódzkiej na rok 2022. Dotychczasowe wyniki wskazują, że kilku zawodników ma szansę na zdobycie w niej miejsca. W przyszły weekend ostatnia eliminacja odbędzie się w Krakowie.↑ Top