34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for sierpień, 2011


Zawodnik KS Wiaterni MISTRZEM POLSKI! 0

Posted on 31 sierpnia, 2011 by Piotr


W dniach 24-27.08.2011r. w Siemianach rozegrano Mistrzostwa Polski w żeglarstwie sportowym (klasa Optimist do lat 12). Z ok. 1000 zawodników tej grupy w Polsce kluby wystawiły łącznie 187 reprezentantów m.in.: KS CZ Szczecin, YKP Gdynia, Opti CWM Gdynia, YK Stal Gdynia, MOS SSW Iława, ChKŻ Chojnice, JKW Poznań, AZS Poznań, KS Zatoka Puck, BTŻ Bydgoszcz, MBSW Niegocin Giżycko, Baza Mrągowo, TS Kuźnia Rybnik, UKŻ Horn Kraków, Zalew Kielce, AZS Warszawa, FIR Warszawa, i inne, w tym KS Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A., Turon Polska Energia i Nivea. Przyjechali też zawodnicy z Litwy.
W ciągu czterech dni zmagań w doskonałych, różnorodnych warunkach i sile wiatru od 3 do 8 m/s rozegrano 9 wyścigów. Podhalanin, nowotarżanin, zawodnik KS Wiaterni SZYMON URZĘDOWSKI z przewagą dwudziestu punktów nad kolejnym zawodnikiem (!) został zwycięzcą regat i MISTRZEM POLSKI 2011. Wśród pokonanych pozostali liderzy Pucharu Polski: Kacper Ludwiński ze Szczecina, Mikołaj Staniul z Gdyni (syn dwukrotnego Olimpijczyka w klasie 470 z Barcelony i Atlanty, obecnego trenera kadr narodowych Niemiec i Bermud), Wiktoria Gołębiowska, Hanna Dzik i Krzysztof Białaś z Iławy. To wielki sukces Szymona, sława dla Regionu, Nowego Targu i Jeziora Czorsztyńskiego. Gratulacje!!!

Relacja z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – Puchar Burmistrza Nowego Targu 0

Posted on 31 sierpnia, 2011 by Piotr

(Relacja: czytaj dalej, zdjęcia we wpisie poniżej: “To były Regaty”)
Read the rest of this entry →

MMM: To były Regaty! 0

Posted on 22 sierpnia, 2011 by Piotr

Fantastyczne warunki, 6 wyścigów, świetne wyniki …

relację czytaj we wpisie powyżej “Relacja z Międzywojewódzkich … “

Koniec OOM, początek MMM 0

Posted on 19 sierpnia, 2011 by Piotr

Ledwo zakończyły się zmagania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w których punkty dla Małopolski zdobył nasz zawodnik Maks, a już rozpoczęły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dzisiaj na Jeziorze Czorsztyńskim pierwszy dzień regat, niestety brak wiatru, brak wyścigów.

OOM 2011 0

Posted on 14 sierpnia, 2011 by Piotr

3 zawodników Klubu Sportowego KS Wiaterni Nowy Targ

Michał Tarasek, Maksymilian i Marcin Habieda walczyli w barwach Małopolski na regatach  Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2011 –  Żeglarstwo.

To wielkie wydarzenie sportowe, będące ukoronowaniem kilku lat pracy zawodników, trenerów oraz wysiłków rodziców, poprzedzone było cyklem regat eliminacyjnych. Eliminacje pozwoliły wyłonić aż 7 zawodników z Małopolski którzy mogli rywalizować w regatach mających rangę Mistrzostw Polski Młodzików.

Zawodnicy nowotarskiego Klubu Sportowego Wiaterni byli najliczniejszą reprezentacją klubową Małopolski. Przygotowania, treningi oraz wyjazdy na regaty zawodników KS Wiaterni wspierane są przez ZEW NIEDZICA S.A., ENION Grupa TAURON oraz  wielu ludzi dobrej woli. Wszystkim dzisiaj serdecznie dziękujemy za wsparcie tego pięknego, rozwijającego i uczącego sportu.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2011. 0

Posted on 13 sierpnia, 2011 by Piotr

Dzisiaj pierwszy dzień wyścigów na Zegrzu. Zakwalifikowało się trzech naszych zawodników, Michał, Maks i Marcin, najwięcej ze wszystkich klubów Małopolski!

Zwycięstwo w rekordowej stawce! 0

Posted on 10 sierpnia, 2011 by PiotrWielki sukces odniósł zawodnik KS Wiaterni Nowy Targ Szymon Urzędowski , który zwyciężył w odbywających się w Poznaniu regatach „Srebrny Żagiel Optimista” – jednych z najważniejszych zawodów dla młodych żeglarzy klasy Optimist.
Na organizowane przez Jacht Klub Wielkopolski w dn. 29-31.07.regaty zjechała się rekordowa liczba 299 optimiściarzy z całej Polski .Po trzydniowych zmaganiach przy zmiennym wietrze (od 5-7 m\s do zupełnego braku) udało się rozegrać 6 wyścigów.
W grupie młodszej wśród 174 zawodnikow najlepszy okazał się nowotarżanin. Świetnie zaprezentowali się także inni zawodnicy KS Wiaterni wspierani przez ZEW Niedzica oraz Turon-Enion w grupie starszej liczącej 125 żeglarzy.
Maksymilian Habieda zajął 12 miejsce, które dało mu prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ,podczas której będzie reprezentował Wiaternych i Małopolskę razem z Michałem Taraskiem, który kwalifikację zdobył w czerwcu na regatach w Zegrzu. O krok od awansu był także Marcin Habieda.


MOCARNY ZBÓJ 0

Posted on 08 sierpnia, 2011 by Piotr

Druga edycja zawodów Triathlonowych o tytuł “Mocarnego Zbója” zakończona

Więcej w zakładce Triathlon↑ Top