34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for październik, 2020


Kuba i Maciej. 0

Posted on 19 października, 2020 by Piotr

Już po raz drugi rodzinny team samodzielnie wybrał się na regaty. Najpierw do Pszczyny, a teraz do Krakowa. Gratulacje dla najwytrwalszych Laserowców! Przydałaby się druga łódka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Natalia blisko podium w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9. 0

Posted on 19 października, 2020 by Piotr

W dniach 9-11.10 na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 9 dla zawodników żeglarskiej jednoosobowej klasy regatowej Optimist.

O mistrzowskie tytuły walczyło 49 zawodników ( 23 dziewczynki i 26 chłopców) z największych sportowych ośrodków żeglarskich w Polsce, reprezentujących dwadzieścia klubów: Opti CWM Gdynia, Gdański Klub Żeglarski, Giżycka Grupa Regatowa, TS Kuźnia Rybnik, ŻMKS Poznań, KSW Baltic Dziwnów, LKS Charzykowy, KŻ Horn Kraków, UKS Żegluj Lublin, AZS Uniwersytet Warszawski, UKS FIR Warszawa, MKS „Dwójka” Warszawa, Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg, Klub Sportowy AQUA Włocławek. KW LOK Garland Gliwice, Jacht Klub Nisko, UKS Zalew Kielce, KS Spójnia Warszawa, Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ.

W ciągu trzech dni regat odbyło się po pięć wyścigów dla dziewcząt i chłopców. Wszystkie wyścigi w dobrych warunkach wiatrowych, jednak w ostatnim dniu zawodnicy zmagali się z niską temperaturą powietrza (ok. 8 st. C.). Świetne wyniki osiągnęli reprezentanci KS Wiaterni. Natalia Gąsienica – Wawrytko zajęła 4 miejsce (w ubiegłym roku 17), a debiutant ośmioletni Rafał Bednar miejsce 14. Natalia „otarła” się o podium bowiem do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie dwóch punktów. Rafał zaczynał przygodę z żeglarstwem sportowym w zeszłym roku, ale to w tym sezonie zrobił duże postępy między innymi dzięki poprawieniu się bazy sprzętowej Klubu, która w tym roku została wzmocniona zakupami dokonanymi przy wsparciu Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A.

Mistrzostwa PSKO pierwotnie miały odbyć się w sierpniu, ale na skutek braku wiatru zostały przeniesione na wspólny termin z Jesiennymi Mistrzostwami Miasta Tarnobrzeg. I tak, w tym samym czasie rozegrano VII Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg. Regaty te zaliczane do Pucharu Polski o wysokim współczynniku 1,6 przyciągnęły 51 zawodników Optimist do lat 15 z całej Polski. Rozegrano 6 wyścigów. Miejsca zawodników KS Wiaterni: dziewczęta Eliza Dudas 7, Nadia Wielkiewicz 9, Karolina Kucharska 14; chłopcy Piotr Bystrowski 13. Gratulacje!

Read the rest of this entry →

OTWARTE ZESPOŁOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI – zaczynało się bardzo spokojnie … 0

Posted on 06 października, 2020 by Piotr

… a potem przywiało!

XXI Puchar Prezydenta Krakowa w klasie regatowej Optimist – sukcesy Natalii, Elizy i Nadii. 0

Posted on 02 października, 2020 by Piotr

Puchar Prezydenta Krakowa to regaty zaliczane do Pucharu Polski będące również ostatnią eliminacją do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w żeglarstwie na rok 2021. Podczas dwóch dni zawodów odbyło się siedem wyścigów w sprzyjających warunkach. Z Klubu Sportowego Wiaterni wystartowały trzy zawodniczki. Natalia Gąsienica – Wawrtyko zdobyła puchar za drugie miejsce w kategorii do lat 9. W kategorii open dziewcząt 5 miejsce zajęła Eliza Dudas, a 13 Nadia Wielkiewicz. Wysokie wyniki w tych i poprzednich eliminacjach zapewniły zawodniczkom awans do Kadry Wojewódzkiej Młodzików Małopolski na rok 2021. W tym sezonie poprawiły się możliwości szkoleniowe Klubu między innymi dzięki pomocy przy zakupie sprzętu ze strony Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. Liczna grupa zawodników robi postępy, wyłaniają się liderzy, którzy godnie reprezentują nasz region w żeglarstwie sportowym.

Read the rest of this entry →


↑ Top