34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for the ‘Wydarzenia’


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2023 0

Posted on 20 lutego, 2023 by Piotr

W roku 2023 KS Wiaterni będzie organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Zawody odbędą się w dniach 15-17.09.2023r. we Frydmanie – Jezioro Czorsztyńskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników z województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Puchar Klubu Sportowego Wiaterni 0

Posted on 30 września, 2022 by Piotr

W dn. 17-18.09 na wodach Jeziora Czorsztyńskiego odbyły się ogólnopolskie regaty sportowe Puchar Klubu Sportowego Wiaterni w jednoosobowych żeglarskich klasach Optimist, ILCA 4 i ILCA 6 (dla kobiet klasa olimpijska). We wszystkich startujących klasach zawody były zaliczane do rankingu Pucharu Polski. Dla młodzików (Optimist) były również drugą eliminacją Kadry Wojewódzkiej na rok 2023. Doskonałe warunki wiatrowe (w sobotę średni, a w niedzielę silny wiatr – 6 do 12m/s) pozwoliły na rozegranie kompletu widowiskowych wyścigów. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ, a główne środki na ich przeprowadzenie zapewnili: organizator, Urząd Gminy Łapsze Niżne, Kupiecki Dwór oraz ZEW Niedzica S.A. Wsparcie okazali również JMP, Strama, Meble Jędruś, Castorama oraz w postaci opieki i zabezpieczenia na wodzie Policja Wodna oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe z Nowego Targu.

Wystartowało 40 zawodników z dziewięciu klubów sportowych (TS Kuźnia Rybnik, UKS Wiking Zarzecze, KN Lider Kraków, KŻ Horn Kraków, JK Kotwica Tarnobrzeg, UKS AKŻ Leszcz Kraków, PTŻ Nowy Targ, UKS Żeglarz Wrocław i KS Wiaterni Nowy Targ).

Wyniki: w klasie Optimist gr. A dziewczęta – 1 miejsce zajęła Zofia Matyszkiewicz, 2 Maja Szostak, 3 Nadia Wielkiewicz; chłopcy – 1 miejsce zajął Tymoteusz Breitkopf, 2 Dawid Pachuta, 3 Mikołaj Tutak; w klasie Optimist gr. B dziewczęta – 1 Maja Szklarz, 2 Natalia Gąsienica – Wawrytko, 3 Julia Szczepanek; chłopcy – 1 Piotr Bystrowski, 2 Maksymilian Bartnik, 3 Jan Zahuta; w klasie ILCA 4 dziewczęta – 1 Martyna Bystrowska, 2 Laura Kowalska, 3 Antonina Liro; chłopcy – 1 Filip Mendyk, 2 Krzysztof Możejko, w klasie ILCA 6 dziewczęta – 1 Natalia Krysta, 2 Izabela Legutko; ILCA 6 chłopcy – 1 Jan Pacheco – Śledź, 2 Kacper Bąk, 3 Jakub Gąsienica – Wawrytko.

Uroczystość wręczenia nagród i zakończenia regat uświetnili swoją obecnością Pan Jakub Jamróz Wójt Gminy Łapsze Niżne oraz Pan Janusz Kubasiak Dyrektor ds. Utrzymania i Organizacji ZEW Niedzica S.A.

Świetne warunki do sportowej rywalizacji, jej wysoki poziom oraz wspaniała atmosfera, którą stworzyli wszyscy uczestnicy, a szczególnie wolontariusze (głównie rodzice zawodników KS Wiaterni) sprawiły, że zawody były szczególnie udane. Społeczność Klubu Sportowego Wiaterni dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tych zawodów.

Puchar Klubu Sportowego Wiaterni 17-18.09.2022r. 0

Posted on 13 września, 2022 by Piotr

ZOR

Sukcesy naszych zawodniczek w międzynarodowych regatach. 0

Posted on 12 września, 2022 by Piotr

Zakończył się tegoroczny „Interpuchar”, czyli cykl międzynarodowych regat w żeglarskich jednoosobowych klasach Optimist, ILCA4 i ILCA6 (dla kobiet klasa olimpijska). Do ostatnich regat cyklu zgłosiło się ponad 130 zawodników z Polski, Słowacji i Czech. Zawody odbyły się na Jeziorze Żywieckim. Rozegrano 3 wyścigi w zmiennych warunkach wiatrowych. Klub Sportowy Wiaterni, wspierany przez ZEW Niadzica S.A. i Urząd Miasta Nowy Targ reprezentowały cztery zawodniczki. Świetnie zaprezentowała się Natalia Gąsienica-Wawrytko, która zwyciężyła w klasie Optimist do lat 12. Wśród dziewcząt w grupie A Optimist Nadia Wielkiewicz była 4. W klasie ILCA4 wśród dziewcząt Martyna Bystrowska zajęła miejsce 6, a Eliza Dudas miejsce 12.

Interpuchar to cykl zawodów – po jednych w Słowacji, Czechach i Polsce. Martyna i Eliza startowały w lipcu w Słowacji, gdzie zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce, co sprawiło, że mimo braku startu w Czechach zajęły również dobre miejsca w całym cyklu – Martyna Bystrowska 4, Eliza Dudas 10.

hdr

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2022. Natalia ze srebrnym medalem! 0

Posted on 01 września, 2022 by Piotr

W dniach 19-21.08 na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie. Do zawodów zgłosiło się 64 zawodników (dwie floty: 27 dziewcząt, 37 chłopców) z województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Przez trzy dni zawodów rozegrano 6 wyścigów w słabym i zmiennym wietrze. Klub Sportowy Wiaterni reprezentowało 5 zawodników. Świetnie żeglowała Natalia Gąsienica – Wawrytko, która zajęła drugie miejsce. Warto dodać, że miała najlepszy łączny wynik punktowy wszystkich wyścigów, a o miejscu zdecydowała tzw. odrzutka (wynik najsłabszego wyścigu danego zawodnika nie jest liczony do punktacji końcowej). Świetnie żeglował również Piotr Bystrowski, który zajął miejsce piąte. Do trzeciego miejsca zabrakło jedynie 2 punktów, a do miejsca drugiego 3. Dobre wyniki uzyskali pozostali zawodnicy. Rafał Bednar zajął miejsce 12, Michał Legutko 13, a Ignacy Jankowski 15. To bardzo udane Mistrzostwa dla zawodników KS Wiaterni. Na możliwości szkoleniowe pozytywny wpływ ma wsparcie udzielane Klubowi przez Urząd Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. Zawodnicy reprezentowali nie tylko Klub, ale również województwo – w Systemie Sportu Młodzieżowego punktowali dla Małopolski. Gratulacje dla wszystkich, a szczególne dla srebrnej medalistkiMMM 2022 w żeglarstwieNatalii Gąsienicy – Wawrytko!

Interpuchar 2022 0

Posted on 31 sierpnia, 2022 by Piotr

Sukces zawodników naszego Klubu w międzynarodowych regatach! 16 i 17 lipca w Namestovie odbyła się pierwsza z trzech edycji INTERPUCHARU. Rozegrane zostało 9 wyścigów w zróżnicowanych warunkach wiatrowych. Wszyscy wykazali się wytrwałością zajmując następujące miejsca: ILCA4: Martyna Bystrowska – 1 miejsce 🥇Eliza Dudas – 2 miejsce 🥈OPTYMIST: Rafał Bednar – 10 miejsce, Ignacy Jankowski – 21 miejsce Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników.

Brawo Natalka!!! 0

Posted on 14 lipca, 2022 by Piotr

W dniach 5-7.07 na Zatoce Gdańskiej odbyły się regaty w klasie Optimist „Lotos Nord Cup Gdańsk 2022”. W grupie B (zawodnicy do lat 12) wystartowało 143 zawodników m.in. z Gdańska, Gdyni, Dziwnowa, Szczecina, Giżycka, Iławy, Olsztyna, Warszawy, Poznania, Krakowa. Rozegrano 8 wyścigów. Natalka świetnie żeglowała i zwyciężyła w kategorii dziewcząt do lat 11 (w kategorii dziewcząt do lat 12 zajęła 2 miejsce). Brawo Natalia!!! Natalka zaczęła żeglować na jachcie Optimist w wieku 6 lat, jest silna, ma predyspozycje, zapał, zdolność koncentracji i wytrwałej pracy na treningach i zawodach.

Pierwsza część sezonu za nami 0

Posted on 04 lipca, 2022 by Piotr

Zaczęło się już w styczniu treningami w Torrevieja:

Potem zgrupowanie i regaty w Rybniku (koniec marca, początek kwietnia) w temperaturach poniżej 0 st. C.

Optimist: Natalia 4 wśród dziewczyn

ILCA 4: Martyna 6, Eliza 9

ILCA 6: Iza 4,

ILCA 6: Kuba 9 (do lat 17)

Potem treningi na Jeziorze Czorsztyńskim i w maju wyjazd na Otwarte Mistrzostwa Małopolski do Krakowa:

Natalia 4 wśród dziewczyn w klasie Open Skiff

ILCA 4: Martyna 3, Eliza 5

ILCA 6: Iza 2

Tydzień później:

Optimist gr. A (do lat 15): Nadia 2

Optimist gr. B (do lat 12): Natalia 1, Piotr 2, Michał 6, Rafał 9, Ignacy 20

W czerwcu regaty w Nysie:

Optimist gr. B: Natalia 3, Piotr 5, Michał 15, Rafał 21, Ignacy 35

ILCA 4: Martyna 3

ILCA 6: Iza 4

Złota Nadia Wielkiewicz, brąz dla Jakuba Gąsienicy–Wawrytko 0

Posted on 07 listopada, 2021 by Piotr

W dniach 23-24.10 na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się ogólnopolskie regaty w żeglarskich klasach Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial. Do zawodów zgłosiło się 76 zawodników. W sobotę wiał bardzo silny i porywisty wiatr, który zdecydowanie zweryfikował ich umiejętności. Odbyły się 3 wyścigi, w których było wiele przewrotek, mimo że ze względów bezpieczeństwa trenerzy nie puścili na wodę słabszych zawodników. Niedziela była już znacznie spokojniejsza, a trzeci wyścig dnia w klasie Optimist został przerwany ze względu na brak wiatru. Klub Sportowy Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A. i Urząd Miasta Nowy Targ reprezentowało 9 zawodników. W tych bardzo zróżnicowanych i wymagających warunkach świetnie żeglowała Nadia Wielkiewicz, pokazała bardzo wysokie umiejętności techniczne i taktyczne i po zaciętej walce zwyciężyła wśród dziewczyn w najliczniej obsadzonej klasie Optimist. Walecznością i dużymi umiejętnościami wykazał się również Jakub Gąsienica-Wawytko, który w klasie Laser 4,7 zdobył miejsce na trzecim stopniu podium. Miejsca pozostałych zawodników KS Wiaterni: Optimist – Eliza Dudas 4, Zofia Cichopek 16, Piotr Bystrowski 10, Ignacy Jankowski 13, Rafał Bednar 16, Maciej Janowiak 20, Laser Radial – Piotr Bednar 8.

Eliza Dudas i Natalia Gąsienica-Wawrytko z pucharami 0

Posted on 07 listopada, 2021 by Piotr

W dniach 16-17.10 rozegrano drugą edycję tegorocznych XXII Regat o Puchar Prezydenta Krakowa. Tym razem w klasach Laser Radial, Laser 4,7, Ok-Dinghy, Europa, Open Skiff i Finn.

Dobre warunki w sobotę i słaby, ale wystarczający wiatr w niedzielę pozwoliły rozegrać komplet wyścigów. Klub Sportowy Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A. i Urząd Miasta Nowy Targ reprezentowały dwie zawodniczki. Eliza Dudas wystartowała w klasie Laser 4,7, bardzo dobrze żeglowała i zdobyła puchar za zajęcie drugiego miejsca. Natalia Gąsienica-Wawrytko, która na co dzień trenuje w klasie Optimist, po raz pierwszy wystartowała w klasie Open Skiff. Natalia, mimo niedostatków umiejętności technicznych prowadzenia jachtu Open Skiff wykorzystała swoje żeglarskie doświadczenie z klasy Optimist i zajęła doskonałe trzecie miejsce. Jest to niewątpliwie sukces tej młodej zawodniczki.↑ Top