34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for sierpień, 2010


Sukces i punkty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 0

Posted on 25 sierpnia, 2010 by Piotr

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sława 2010 w dyscyplinie Żeglarstwo to zawody rangi Mistrzostw Polski Junorów Młodszych. Regaty rozegrano w dniach 17-21 sierpnia 2010 na Jeziorze Sławskim w woj. Lubuskim. Wśród 65 najlepszych zawodników Polski reprezentujących Az 25 klubów sportowych znaleźli się dwaj zawodnicy z nowotarskiego Klubu Sportowego „WIATERNI” – Michał Tarasek (1996) i Maksymilian Habieda (1997). Sukces ich jest tym większy, że rywalizacja w czasie rozegranych w Pucku, Kamieniu Pomorskim i Gdyni eliminacyjnych regat była szczególnie trudna i zacięta, prowadzona na bardzo wysokim poziomie sportowym i obsadzona wyjątkowo mocną stawką zawodników, co podkreślają wszyscy ubiegłoroczni uczestnicy Olimpiady. W tym kontekście punktowane miejsca naszych dwóch zawodników są Szczególnie cenne. Gratulujemy i bardzo się cieszymy. Maks i Michał mogli uczestniczyć w tej rywalizacji, realizując pasję jaką stało się dla nich żeglarstwo, dzięki wsparciu finansowemu sponsora którym jest Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy oraz wsparciu ich rodziców. Nasi zawodnicy przekonali się, że rywalizacja z najlepszymi w Polsce jest możliwa – obiecują dalej mocno trenować i wystartować w następnym roku w Olimpiadzie Młodzieży, mając w planach kolejne sukcesy. Będziemy za nich trzymać kciuki i wspierać w tych działaniach licząc na dalszy rozwój tej pięknej dyscypliny sportowej na Podhalu.

Pełne wyniki Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sława 2010 Wyniki_Sława 2010

wszystkie wyniki na stronie organizatora: http://uksslawa.pl/regaty/wyniki/oom2010

Srebrny Medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 0

Posted on 24 sierpnia, 2010 by Piotr

Na głównych zawodach dla młodzików (do lat 13) Szymon Urzędowski potwierdził swoją wysoką wartość sportową zdobywając drugie miejsce oraz kwalifikację do Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2011.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się w Znamirowicach 20-22.08.2010 zgromadziły 36 czołowych zawodników i 21 zawodniczek z Małopolski, Podkarpacia oraz woj. świętokrzyskiego. Punktowane 12 miejsce oraz kwalifikację do KWM 2011 zdobył Marcin Habieda – gratulacje! Z pierwszej dziesiątki spadł na 17 miejsce Daniel Legutko falstartując w trzecim wyścigu. Szkoda punktowanej pozycji ale cieszy waleczność i podejmowanie ryzyka, bez którego osiąganie sukcesów nie jest możliwe. Dobrze zaprezentowali się nasi początkujący zawodnicy Charles Dundon, Grzegorz Kowalczyk (debiutant) oraz Błażej Szewczyk, którzy startując na szkoleniowym sprzęcie Programu Nivea Błękitne Żagle zajęli odpowiednio 20, 22, i 23 miejsca.


Wśród najlepszych. Mistrzostwa NSKO w Złocieńcu. 0

Posted on 18 sierpnia, 2010 by Piotr

Na Mistrzostwa NSKO do lat 11 w Złocieńcu 13-15.08.2010r. wyjechało 4 naszych zawodników: Monika Brzyzek, Daniel Legutko, Anna Petryla, Szymon Urzędowski. W profesjonalnie zorganizowanych i przeprowadzonych regatach wystartowało łącznie 130 najlepszych zawodników z całej Polski. Przez trzy dni regat rozegrano 6 wyścigów.
Po zaciętej walce miejsce (6) w najlepszej, uhonorowanej szóstce zawodników zdobył Szymon, który już po drugim dniu zajmował wysoką 14 pozycję. Gratulacje!
Kolejny, świetny występ zaliczył Daniel (34), który w ostatnim wyścigu wpłynął na metę 11. Cieszy postawa Ani i Moniki (odpowiednio 29 i 28 wśród dziewczyn), które zaczynając swoją sportową przygodę pokazały hart ducha nie tylko w rywalizacji z doświadczonymi zawodniczkami ale również z silnym wiatrem, który w sobotę weryfikował umiejętności i odwagę startujących oraz ich sprawność w stawianiu przewróconych jachtów.

a po wyścigach …

dużo świetnych zdjęć na stronie http://www.optimist.sails.pl/index.php?gallery+event+811+0

Daniel na podium! 0

Posted on 02 sierpnia, 2010 by Piotr

W dn. 31.07-01.08.2010r. w Kaliszu odbyły się Główne Regaty Programu Nivea Błękitne Żagle w klasie regatowej Optimist. Sklasyfikowano 74 zawodników. Klub Sportowy Wiaterni reprezentowało ośmiu zawodników: Monika Brzyzek, Charles Dundon, Marcin Habieda, Daniel Legutko, Anna Petryla, Anna Stanaszek, Błażej Szewczyk, Marcin Szram.

II miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Daniel Legutko. Gratulacje!!!

Wysokie lokaty wśród dziewczyn: Monika 7, Ania Stanaszek 11, Ania Petryla na mecie meldowała się czwarta wśród dziewczyn, lecz kontrowersyjne decyzje sędziów dały na liście wyników … 29 miejsce. Pozostaje satysfakcja i uznanie za 100-procentową realizację założeń taktycznych. Wśród chłopców: Marcin Habieda 16, debiutanci: Marcin Szram 18!, Charles 32, Błażej 33. Brawo!↑ Top