34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for wrzesień, 2021


Sukcesy zawodników KS Wiaterni 0

Posted on 16 września, 2021 by Piotr

W dniach 10-12.09 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w żeglarstwie sportowym w jednoosobowych klasach regatowych Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial. Zawody rozegrano na Zalewie Dziećkowice (gmina Chełm Śląski). Słaby i bardzo zmienny wiatr był wyzwaniem zarówno dla sędziów jaki i dla 79 zgłoszonych zawodników. W tych bardzo trudnych warunkach rozegrano dwa wyścigi, w których doskonale poradzili sobie zawodnicy Klubu Sportowego Wiaterni. W klasie Optimist w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Natalia Gąsienica-Wawrytko, drugie Nadia Wielkiewicz, a blisko podium, na czwartym miejscu zawody ukończyła Zofia Cichopek. W kategorii chłopców drugi był Wiktor Wielkiewicz, trzeci Rafał Bednar, Ignacy Jankowski 4, a Michał Legutko zajął miejsce 5.

W klasie Laser Radial w kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajęła Izabela Legutko, a Piotr Bednar w swojej kategorii był 7. W klasie Laser 4,7 wśród dziewcząt Martyna Bystrowska była 8, Eliza Dudas 9, wśród chłopców Jakub Gąsienica-Wawrytko 13.

Udział zawodników KS Wiaterni w treningach i rywalizacji sportowej wspierany jest przez Urząd Miasta Nowy Targ oraz ZEW Niedzica S.A. poprzez pomoc w uzupełnianiu bazy sprzętowej Klubu. Na kolejne weekendy, zaplanowane są następne starty w zawodach, w tym w eliminacjach do Kadr Wojewódzkich na rok 2022. Zawodnikom życzymy silnych wiatrów.

Puchar Klubu Sportowego Wiaterni 0

Posted on 16 września, 2021 by Piotr

W sobotę 4 września 2021 r. na Jeziorze Czorsztyńskim zostały rozegrane żeglarskie zawody „Puchar Klubu Sportowego Wiaterni” w klasach regatowych Optimist i Laser 4,7 . Rozegrano 4 wyścigi w dobrych i bardzo dobrych warunkach wiatrowych przy pięknej, słonecznej żeglarskiej pogodzie. Zawody odbyły się pod opieką Policji Wodnej i WOPR-u oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW-u Niedzica S.A., które kolejny rok wzbogacają bazę sprzętową Klubu. W tym roku dzięki pośrednictwu I Oddziału Santander Bank Polska w Nowym Targu pojawił się nowy partner, jakim jest Santander-Aviva, który w ramach projektu „Drużyna Zdrowie” ufundował dla każdego z uczestników atrakcyjny pakiet startowy, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Realizując projekt „Drużyna zdrowie”, Santander-Aviva wspiera aktywność fizyczną i promuje ochronę życia i zdrowia, z której można skorzystać z nowotarskim oddziale.

Ten rok to również sukces polskiego żeglarstwa na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Srebrny medal polskich zawodniczek w żeglarstwie jest przykładem i motywacją dla młodych zawodników, którzy swoje zaangażowanie i umiejętności pokazali w sobotnich zawodach.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Klasa Laser 4,7: 1. Martyna Bystrowska, 2. Eliza Dudas, 3. Jakub Gąsienica – Wawrytko

Klasa Optimist dziewczęta: 1. Natalia Gąsienica – Wawrytko, 2. Nadia Wielkiewicz, 3. Janka Gawor

Klasa Optimist chłopcy: 1. Rafał Bednar, 2. Ignacy Jankowski, 3. Maciej Janowiak

Klasa Optimist- Optyś (zawodnicy początkujący) dziewczęta: 1. Paulina Polańska, 2. Patrycja Liszka, 3. Laura Gancarczyk

Klasa Optimist Optyś (zawodnicy początkujący) chłopcy: 1. Stanisław Gołdyn, 2. Dawid Polański, 3. Tomasz Liszka

Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia zawodów.

Regaty Optimist i Laser na Czorsztynie 0

Posted on 16 września, 2021 by Piotr

II Puchar Bosmana Sławka. Kolejny rok YKP Nowy Targ na przystani w Mizernej zorganizował regaty przy współpracy z KS Wiaterni i PTŻ Nowy Targ.↑ Top