34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for czerwiec, 2012


Sukcesy zawodników KS „Wiaterni” w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w żeglarstwie 0

Posted on 28 czerwca, 2012 by Piotr

Reprezentacja klubu KS Wiaterni w składzie: Ania Stanaszek, Iza Legutko, Daniel Legutko, Charles Dundon i Michał Wojciechowski rywalizowała ze swoimi rówieśnikami na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie. Było z kim rywalizować, na starcie stanęło ponad pół setki młodych regatowców z 7 klubów. Pierwszego dnia wietrzna pogoda dała się wszystkim zawodnikom we znaki szczególnie tym najmłodszym i najlżejszym. W trudnych warunkach i przy porywach wiatru przekraczających 12 m/s komisji sędziowskiej udało się rozegrać 5 wyścigów. Nie obyło się bez wywrotek i wylewania wody z łódek. Drugi dzień to już sielanka, wiatr 2 – 3 m/s pozwolił wszystkim pożeglować w zupełnie odmiennych warunkach. Młodzi zawodnicy „Wiaternych” wspierani przez ZEW NIEDZICA S.A. i TAURON DYSTRYBUCJA spisali się na medal, zarówno w przenośni jak i dosłownie. Drugie miejsce Ani Stanaszek w kategorii dziewcząt, 3 miejsce Daniela Legutko w kategorii chłopców i 3 miejsce Izy Legutko w „Nivea” Błękitne Żagle jednoznacznie to potwierdzają. Michał (12 miejsce) i Charles (13 miejsce) również dali radę, w końcu żywioł powietrza mają w nazwie klubu. Gratulacje dla całej ekipy.
Grzegorz Walasek

NBŻ w Kaliszu – świetne wyniki naszych najmłodszych 0

Posted on 18 czerwca, 2012 by Piotr

W miniony weekend w Kaliszu odbyły się Regaty Główne Programu Nivea Błękitne Żagle. W zawodach wystartowało 71 zawodników z 8 klubów (Wrocław, Poznań, Wolsztyn, Rybnik, Kalisz, Lublin, Kielce, Nowy Targ). Kacper zajął 3 miejsce w łącznej klasyfikacji Błękitnej Wstęgi (był pierwszy z grupy do lat 9) pokonując kilkudziesięciu zawodników starszej grupy wiekowej. W regatach NBŻ, na które składało się cztery kolejne wyścigi fantastyczne zwycięstwo w kategorii dziewczynek do lat 9 odniosła Iza. Znakomicie żeglowali nasi chłopcy Kacper, Kuba i Piotr zajmując w kategorii chłopców do lat 9 odpowiednio 4,5, i 6 miejsce. Brawo, brawo, brawo!

Read the rest of this entry →

Łeba – dwa dni żeglowania w ciężkich warunkach, wiatru i fali zbyt dużo, regaty nie odbyły się 0

Posted on 18 czerwca, 2012 by Piotr

Read the rest of this entry →

III Puchar Starosty Nowotarskiego, relacja i wyniki końcowe 0

Posted on 10 czerwca, 2012 by Piotr

W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiła się grupa 80 młodych żeglarzy klasy Optimist uczestniczących w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Starosty Nowotarskiego i Regatach NIVEA Błękitne Żagle. Read the rest of this entry →

III Puchar Starosty Nowotarskiego 2012, wyniki po 1 dniu 0

Posted on 09 czerwca, 2012 by Piotr

Wyniki_OPP A-1
Wyniki_OP B-1

Takie żeglowanie … 0

Posted on 06 czerwca, 2012 by Piotr

foto Wojciechowscy↑ Top