34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for wrzesień, 2023


To były piękne Dni! 0

Posted on 30 września, 2023 by Piotr

W zeszłym tygodniu odbyły się Dni Otwarte w Klubie Sportowym Wiaterni. Na przystani we Frydmanie dzieci i młodzież mogły doświadczyć żeglowania na sportowych jachtach pod okiem trenerów i w asyście zawodników KS Wiaterni. W ciągu czterech dni blisko 80 uczestników przeszło podstawowe szkolenie na lądzie i na wodzie, zapoznało się również z zasadami bezpiecznego zachowania na akwenie i w jego pobliżu. Dopisała pogoda i Dni Otwarte w pełni spełniły swoje cele, którymi były prezentacja działalności klubu, zainteresowanie dzieci i młodzieży żeglarstwem, pozyskiwanie nowych zawodników, a w konsekwencji przeciwdziałanie obniżeniu zainteresowania uprawianiem sportu oraz przeciwdziałanie spadkowi sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez zainteresowanie atrakcyjną dyscypliną, jaką jest żeglarstwo sportowe. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. To były piękne Dni!
Rafał na podium regat Pucharu Polski 0

Posted on 26 września, 2023 by Piotr

W dniach 23-24.09 odbyły się Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Sądeckiej, które zaliczane są do Pucharu Polski. Na wodach Jeziora Rożnowskiego (Znamir owice)wystartowało 61 zawodników w klasie Optimist i 57 w klasie ILCA. Słaby wiatr spowodował, że rozegrano jedynie dwa wyścigi. Warunki nie sprzyjały zawodnikom, było chłodno i deszczowo. W regatach wystartowało trzech zawodników Klubu Sportowego Wiaterni wspieranego przez ZEW Niedzica S.A., UM Nowy Targ i UG Łapsze Niżne. Doskonale spisał się Rafał Bednar zdobywając puchar za 2 miejsce w klasie Optimist gr. B chłopców. Bardzo dobrze żeglował również Ignacy Jankowski, który zajął miejsce 5. W klasie ILCA 6 open Piotr Bednar zajął miejsce 26. Rafał potwierdził swoją dobrą formę, którą sygnalizował już tydzień wcześniej na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, gdzie bez problemu awansował do sprintów i zajął w nich ostatecznie 7 miejsce. Gratulacje dla całej ekipy.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2023 w żeglarstwie 0

Posted on 23 września, 2023 by Piotr

Największe żeglarskie sportowe wydarzenie na Jeziorze Czorsztyńskim odbyło się w miniony weekend, w dniach 15-17.09.2023r. Klub Sportowy Wiaterni był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (MMM) oraz Pucharu Klubu Sportowego Wiaterni w żeglarskiej jednoosobowej klasie regatowej Optimist (do lat 12). Zgłosiło się 54 zawodników z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, w tym 30 chłopców i 24 dziewczynki. Doskonałe warunki (ciepło i wiatr o sile 4-10m/s) pozwoliły na rozegranie pięciu wyścigów floty MMM, czterech wyścigów tzw sprintów MMM oraz równolegle do sprintów (na oddzielnej trasie) trzech wyścigów Pucharu Klubu Sportowego Wiaterni. To skomplikowane pod względem organizacyjnym wydarzenie mogło odbyć się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, ZEW Niedzica S.A., UM Nowy Targ, UG Łapsze Niżne, firmom Kupiecki Dwór, Kruszgeo S.A., Pensjonat Szczepaniakówka, Kubi Sport, FHP Janas s.j., O.W. Trzy Korony oraz pracy wielu wolontariuszy, społeczników, członków KS Wiaterni, rodziców zawodników, sędziów i trenerów. W konkurencji floty zwyciężyli: wśród chłopców Jan Waśkiewicz, a wśród dziewcząt Helena Radziwon, w konkurencji sprintów: Jan Waśkiewicz, Alicja Czerpak, w Pucharze KS Wiaterni: Jakub Burnus, Julia Szczepanek. Pełne wyniki na stronie www.wiaterni.pl. Organizacja tych najważniejszych dla młodzików zawodów Systemu Sportu Młodzieżowego przypada KS Wiaterni co 9 lat bowiem trzy województwa organizują je rotacyjnie, a w Małopolsce są trzy kluby (na różnych akwenach), które również rotacyjnie podejmują się organizacji i przeprowadzenia tych wyjątkowych regat.Przypomnienie: Dni Otwarte w Klubie Sportowym Wiaterni 20-23.09.2023r. 0

Posted on 19 września, 2023 by Piotr


Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych (dzieci i młodzież) na naszą przystań we Frydmanie za boiskiem piłkarskim w dniach 20-23.09.2023r. Będzie można (bezpłatnie) odbyć podstawowy instruktaż i spróbować żeglowania na jednoosobowych jachtach Optimist i ILCA pod okiem trenerów. Uczestnicy będą mogli zapoznać się również z działalnością Klubu oraz z zasadami bezpiecznego zachowania na akwenie i jego pobliżu. Dni otwarte obędą przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres wiaterni.sailing@gmail.com lub telefonicznie 664 789 580. Rekrutacja otwarta do wyczerpania miejsc.

MMM – wyniki końcowe (zestawienie) 0

Posted on 19 września, 2023 by Piotr

Wyniki końcowe MMM flota Optimist ch

Wyniki końcowe MMM flota Optimist dz

Wyniki końcowe MMM Sprinty Optimist ch

Wyniki końcowe MMM Sprinty Optimist dz

Puchar Klubu Sportowego Wiaterni – 3 wyścigi 0

Posted on 16 września, 2023 by Piotr

wyniki PKSW 16.09.2023

Sprinty – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 0

Posted on 16 września, 2023 by Piotr

sprinty Po 4 wyścigach chłopcy

sprinty Po 4 wyścigach dziewczęta

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – dzień pierwszy, 4 wyścigi 0

Posted on 15 września, 2023 by Piotr

komunikat 2

Wyniki Optimist ch po 4 wyścigach

Wyniki Optimist dz po 4 wyścigach

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2023 0

Posted on 14 września, 2023 by Piotr

Poniżej zawiadomienie, licencja, instrukcja żeglugi:
LICENCJA NA REGATY – 2023

Kopia certyfikat do OC regat 2023

ZAWIADOMIENIE O REGATACH MMM

IŻ MMM flota 2023

Zał nr1 trasy

Dni otwarte 20-23.09.2023r. 0

Posted on 08 września, 2023 by Piotr

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych (dzieci i młodzież) na naszą przystań we Frydmanie za boiskiem piłkarskim w dniach 20-23.09.2023r. Będzie można odbyć podstawowy instruktaż i spróbować żeglowania na jednoosobowych łódkach pod okiem trenera. Dni otwarte obędą przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres wiaterni.sailing@gmail.com lub telefonicznie 664 789 580. Rekrutacja otwarta do wyczerpania miejsc.
logo mikrogranty↑ Top