34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for październik, 2023


Puchar KS Wiaterni część 2 0

Posted on 15 października, 2023 by Piotr

W niedzielę 1.10. na wodach Jeziora Czorsztyńskiego we Frydmanie rozegrano regaty w klasie Optimist gr C „Puchar Klubu Sportowego Wiaterni”. To druga część tegorocznej edycji, pierwsza odbyła się 16.09.2023r i rozrywana była dla gr B zawodników z klubów województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Doskonałe warunki (ciepło i stały wiatr zachodni 3-4 m/s) sprawiły, że rozegrano aż 6 wyścigów. Nie było więc przypadków i wyniki w pełni odzwierciedlały umiejętności i dyspozycję dnia młodych żeglarzy. Wystartowało 19 zawodników, 14 z KS Wiaterni i 5 z PTŻ Nowy Targ. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Sandra Szczepaniak, drugie Kamila Bednar, trzecie Laura Gancarczyk. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Mieszko Jankowski, drugie Karol Kowalczyk, a trzecie Hubert Kaczor. Dopisała pogoda, dopisały humory, a obecne i przewidywane temperatury pozwalają liczyć, że na wodzie trenować będziemy do listopada, a może dłużej 🙂

DZIEŃ SPORTU we Frydmanie 0

Posted on 15 października, 2023 by Piotr

DZIEŃ SPORTU we Frydmanie.

Bronisław Czech (1908 – 1944), trzykrotny olimpijczyk, narciarz, taternik, ratownik górski, pilot i instruktor szybowcowy, żeglarz, trener, artysta, poeta … to patron szkoły we Frydmanie, przy której w ubiegły czwartek odbył się DZIEŃ SPORTU. Uczestnicy tego pięknego wydarzenia współzawodniczyli w duchu wartości jakie propagował ten wielki Polak; w duchu wartości, jakie niesie sport i kultura fizyczna. Dzieci i młodzież brali udział w 5 konkurencjach w trzech kategoriach wiekowych. Ceremonie wręczania medali, trofeów i dyplomów dla 45 zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii odbywały się na podium na scenie przed lokalną społecznością. Dodatkowo rozegrano mecze piłki nożnej oraz mecz piłki siatkowej, w którym udział wzięli również nauczyciele.
Organizatorem DNIA SPORTU był Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ we współpracy
z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie i przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Promowane było również żeglarstwo – olimpijska dyscyplina sportu. Na scenie i na placu pojawiły się jachty sportowe Optimist i ILCA, a trenerzy i zawodnicy KS Wiaterni udzielali informacji i podstawowego szkolenia wielu zainteresowanym.
DZIEŃ SPORTU przyniósł uczestnikom wspaniale spędzony czas fizycznej aktywności, poczucie sprawczości i wartości. Doświadczenie sukcesu oraz doskonała atmosfera wzmocniły motywację do uprawiania sportu, a wszystkiemu sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

DZIEŃ SPORTU w Nowym Targu 0

Posted on 15 października, 2023 by Piotr

DZIEŃ SPORTU – doświadczyć sukcesu!

W czwartek 28.09. przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Nowym Targu odbył się DZIEŃ SPORTU. Trzystu uczestników brało udział w 8 konkurencjach sportowych w trzech kategoriach wiekowych. Dopisała pogoda, bezchmurne niebo, ciepło i słonecznie, a wokół fantastyczna atmosfera sportowej rywalizacji w duch fair play. Wydarzenie, pozwoliło wielu dzieciom na doświadczenie sukcesu sportowego i wzmocnienie motywacji do uprawiania sportu. Ceremonie wręczania medali, trofeów i dyplomów dla 72 zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii odbywały się na podium na scenie przed lokalną społecznością. Organizatorem DNIA SPORTU był Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ przy współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu i przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Promowane było również żeglarstwo – olimpijska dyscyplina sportu. Na scenie i na placu pojawiły się jachty sportowe Optimist i ILCA, a trenerzy i zawodnicy KS Wiaterni udzielali informacji i podstawowego szkolenia wszystkim chętnym. DZIEŃ SPORTU przyniósł uczestnikom nie tylko wspaniale spędzony czas fizycznej aktywności, ale również moc! – poczucie sprawczości i wartości.↑ Top