34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


DZIEŃ SPORTU we Frydmanie

Posted on 15 października, 2023 by Piotr

DZIEŃ SPORTU we Frydmanie.

Bronisław Czech (1908 – 1944), trzykrotny olimpijczyk, narciarz, taternik, ratownik górski, pilot i instruktor szybowcowy, żeglarz, trener, artysta, poeta … to patron szkoły we Frydmanie, przy której w ubiegły czwartek odbył się DZIEŃ SPORTU. Uczestnicy tego pięknego wydarzenia współzawodniczyli w duchu wartości jakie propagował ten wielki Polak; w duchu wartości, jakie niesie sport i kultura fizyczna. Dzieci i młodzież brali udział w 5 konkurencjach w trzech kategoriach wiekowych. Ceremonie wręczania medali, trofeów i dyplomów dla 45 zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii odbywały się na podium na scenie przed lokalną społecznością. Dodatkowo rozegrano mecze piłki nożnej oraz mecz piłki siatkowej, w którym udział wzięli również nauczyciele.
Organizatorem DNIA SPORTU był Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ we współpracy
z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie i przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Promowane było również żeglarstwo – olimpijska dyscyplina sportu. Na scenie i na placu pojawiły się jachty sportowe Optimist i ILCA, a trenerzy i zawodnicy KS Wiaterni udzielali informacji i podstawowego szkolenia wielu zainteresowanym.
DZIEŃ SPORTU przyniósł uczestnikom wspaniale spędzony czas fizycznej aktywności, poczucie sprawczości i wartości. Doświadczenie sukcesu oraz doskonała atmosfera wzmocniły motywację do uprawiania sportu, a wszystkiemu sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

Comments are closed.
↑ Top