34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


PRESS ROOM

PR: Mirosław Knurowski, e-mail: miroslaw_knurowski@op.pl,
osoby wspierające: Piotr Urzędowski (żeglarstwo) tel. 664 789 580,
Lucjan Habieda (triathlon) tel. 661 376 590.

Klub Sportowy Wiaterni jest stowarzyszeniem nieprowadzącym działalności gospodarczej, zarejestrowanym w Rejestrze Starostwa Powiatowego pod nr 24. Swoją działalność opiera na pracy społecznej swoich członków, składkach członkowskich zawodników oraz wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Nowy Targ, Starostwa Powiatu Nowotarskiego, Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. okazjonalnych darowiznach osób prywatnych i różnych firm z terenu Powiatu Nowotarskiego.

Osiągamy wysokie wyniki sportowe.

W roku 2019 i latach wcześniejszych nasi zawodnicy i zawodniczki stawali na podium wielu regat, w tym regat Pucharu Polski. 
W roku 2012 zawodniczka KS Wiaterni zdobyła złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, a zawodnik medal srebrny. Zawodnicy zdobywali puchary w rywalizacji ogólnopolskiej oraz punkty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
W roku 2011 zawodnik KS Wiaterni zdobył Puchar Polski oraz wygrał Mistrzostwa Polski do lat 12. Wielu zawodników zdobywało medale i puchary w rywalizacji ogólnopolskiej.
W roku 2010 zawodnicy zdobyli 23 miejsca medalowe w ogólnopolskich regatach sportowych.
Treningi podstawowe odbywają się na wodach Jeziora Czorsztyńskiego. Zawodnicy posiadają licencje sportowe Polskiego Związku Żeglarskiego oraz zdobywają miejsca w Kadrach Wojewódzkich Małopolski. Biorą udział w zgrupowaniach Kadr, zawodach Pucharu Polski, zawodach rangi mistrzowskiej.

Organizujemy zawody wysokiej rangi. W roku 2012 KS Wiaterni był realizatorem bezpośrednim finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie – Małopolska 2012. W naszym dorobku zawody triathlonowe: finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów, Mistrzostw Polski w triatlonie górskim, cyklicznie organizujemy “Frydman Triathlon” i “Mocarny Zbój”.
Organizujemy regaty Pucharu Polski w żeglarskich klasach regatowych Optimist, Laser i innych. Klub jest pomysłodawcą i organizatorem od 2010r. jedynych w swoim rodzaju, cyklicznych “Ogólnopolskich Zawodów Żeglarzy w Narciarstwie i Snowboardzie”, którym patronuje Polski Związek Żeglarski.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.↑ Top