34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archive for wrzesień, 2010


Regaty w Chełmie Śląskim – 117 zawodników! Trzy puchary dla Wiaternych! 0

Posted on 28 września, 2010 by Piotr

24-26.09 w Chełmie Śląskim odbyły się ostatnie w tym sezonie regaty o wysokim współczynniku 2,5 oraz regaty wspierane Programu Nivea Błękitne Żagle. Zgromadziły w klasie Optimist 117 zawodników. Nasz Klub, przy wsparciu ZEW Niedzica S.A. z powodzeniem reprezentowali: Monika Brzyzek, Marcin Habieda, Maks Habieda, Anna Stanaszek, Szymon Urzędowski. W ciągu trzech dni regat rozegrano 6 wyścigów. W gr. do lat 15 (17 zawodników) Maks zajął 3 miejsce, w gr. do lat 13 (100 zawodników) Szymon 6 miejsce. W kategorii Nivea Błękitne Żagle do lat 11 Marcin 2 wśród chłopców, Monika 3 i Ania 4 wśród dziewczyn. Gratulacje! Na lądzie dużo dobrego jedzenia i zabawy. Wieczór karaoke ze słodkimi nagrodami, m.in. żelki z … tranem, w sam raz dla dzielnych żeglarzy!

Optimiści … he, he! 0

Posted on 27 września, 2010 by Piotr

Żniwa… ! 0

Posted on 22 września, 2010 by Piotr

Trwa pucharowa passa naszych zawodników. Tydzień po zdobyciu trzech pucharów w Znamirowicach, z kolejnych regat eliminacyjnych Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Krakowie oraz regat Programu Nivea Błękitne Żagle w Rybniku (18-19.09.) przywieźli łącznie pięć pucharów!!! Do Krakowa pojechali: Monika Brzyzek, Daniel Legutko, Anna Petryla, Anna Stanaszek, Szymon Urzędowski a do Rybnika: Charles Dundon, Marcin Habieda, Grzegorz Kowalczyk, Kacper Sawicki, Marcin Szram, Kacper Urzędowski. W Krakowie wśród 42 zawodników Szymon trzeci w klasyfikacji generalnej, Daniel pierwszy w kategorii UKS chłopców, Monika druga i Ania Petryla trzecia w kategorii UKS dziewczyn. W Rybniku (70 zawodników) Marcin Habieda drugi wśród chłopców. W tym samym czasie naszych dwóch zawodników startowało w eliminacjach Mistrzostw Świata i Europy w Kamieniu Pomorskim. Wysłanie w tym samym terminie zawodników na troje różnych regat (Kraków, Rybnik, Kamień Pomorski) było ogromnym wysiłkiem ale również świadectwem potencjału Klubu. A wyniki … jak żniwa!

Mistrzostwa NSKO CREWSAVER CUP OPEN POLISH OPTIMIST CHAMPIONSHIP. 0

Posted on 21 września, 2010 by Piotr

W dniach 17 do 19. 09. 2010  zawodnicy KS WIATERNI: Michał Tarasek i Maksymilian Habieda uczestniczyli dzięki wsparciu Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy oraz rodziców w I-wszej eliminacji do żeglarskich Mistrzostw Europy i Świata która rozegrała się w Kamieniu Pomorskim w ramach regat Mistrzostw NSKO CREWSAVER CUP OPEN POLISH OPTIMIST CHAMPIONSHIP.

Na miejscu przywitał ich silny,zimny  sztormowy wiatr oraz zasnute ciemnymi chmurami niebo.

Pogoda taka towarzyszyła im przez kolejne 3 dni regat powodując ogromne emocje rywalizacji na trasie wyścigów. Liczne wywrotki, awarie sprzętu, ekstremalnie trudne warunki wiatrowe (siła wiatru 5 -6 w sali Beauforta), zimno oraz duże zafalowanie utrudniało zawodnikom rywalizację, która mimo to stała na najwyższym sportowym poziomie.  W regatach uczestniczyło 245 zawodników z 11 państw (126 Polaków), w tym z tak egzotycznych jak Iran. Udział w tych regatach naszych dwóch zawodników pozwolił określić ich umiejętności w stosunku do czołówki zawodników Europy oraz kierunki ich dalszego sportowego rozwoju. Maksymilian Habieda zajął 17 miejsce a Michał Tarasek 34 wśród Polaków (chłopców).

Cieszymy się z udanego startu i życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów, które pozwolą rozwijać tą piękną dyscyplinę sportu na Podhalu i południu Polski.

Gratulujemy wam Maks i Michał – tak trzymać:

Zarząd Klubu Sportowego Wiaterni Nowy Targ

Oficjalne wyniki na stronie Narodowego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Złoto! Srebro! Brąz! 0

Posted on 14 września, 2010 by Piotr

W miniony weekend w Znamirowicach odbyły się regaty “Puchar Ziemi Sądeckiej” zaliczane do eliminacji Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2011 . Na liście startowej znalazło się 51 zawodników z 7 klubów Małopolski, Śląska i Podkarpacia. W zawodach wystartowało dziewięciu naszych zawodników wspieranych przez ZEW Niedzica S.A.: Monika Brzyzek, Ania Stanaszek, Ania Petryla, Charles Dundon, Maksymilian Habieda, Daniel Legutko, Michał Tarasek, Kacper Sawicki, Błażej Szewczyk. Słaby wiatr wystawił na próbę cierpliwość uczestników, a w jedynym rozegranym wyścigu sukces mogli odnieść tylko najlepiej przygotowani i skoncentrowani zawodnicy. Z dziewięciu miejsc medalowych w trzech kategoriach trzy puchary (najwięcej ze wszystkich startujących klubów) zdobyli zawodnicy KS Wiaterni! Złoto Maksymilian Habieda, srebro Michał Tarasek (obydwaj w kategorii do lat 15), brąz Monika Brzyzek (kategoria dziewcząt do lat 13). Ania Petryla była 5, Ania Stanaszek 10, Daniel Legutko 8, Kacper Sawicki 15, Błażej Szewczyk 17, Charles Dundon 19. Gratulacje!↑ Top