34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Puchar Strosty Nowotarskiego i Regaty Główne Nivea Błękitne Żagle, świetny start Wiaternych

Posted on 27 czerwca, 2011 by Piotr


W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiła się grupa ponad 90 młodych żeglarzy klasy Optimist uczestniczących w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Starosty Nowotarskiego i Regatach NIVEA Błękitne Żagle.
Reprezentowali oni takie kluby jak UKS Zalew Kielce, UKŻ Horn Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz, TS Kuźnia Rybnik, UKS Wiking Zarzecze, UKS Żegluj Lublin, UKS Moris Pszczyna, UKS Silesia Chełm Śląski oraz miejscowy KS Wiaterni Nowy Targ.
Ze względu na zmienny wiatr i kapryśną pogodę regaty okazały się niezwykle trudne. W sobotę od rana wiał silny wiatr, który skutecznie wystraszył i zniechęcił do zejścia na wodę liczną grupę najmłodszych zawodników. Posiadający większe doświadczeni postanowili spróbować swoich sił i dzielnie popłynęli w kierunku swoich pól startowych. Regaty rozgrywane były równolegle na dwóch osobnych trasach – dla grup A i B oraz dla najmłodszych startujących w Regatach NIVEA Błękitne Żagle.
Z czasem silny wiatr osłabł ale wiał ze zmienna siłą i często zmieniał kierunek, co powodowało, że do pływania w tym dniu konieczne były duże umiejętności. Dla grupy NIVEA Błękitne Żagle rozegrano w sobotę wyścig o Błękitną Wstęgę i 2 normalne wyścigi, a dla grup A i B przeprowadzono 3 biegi.
Po wyścigach zawodnicy uczestniczyli w turnieju łuczniczym, obejrzeli pokazy psów obronnych i wzięli udział w losowaniu nagród.
Niedzielne pływanie odbywało się przy padającym deszczu, słabym szkwalistym wietrze i niskiej temperaturze. Pomimo tak ciężkich warunków udało się rozegrać po 2 wyścigi dla każdej z grup.

W zawodach uczestniczyła liczna grupa zawodników KS Wiaterni wspieranych przez ZEW NIEDZICA S.A. i ENION TAURON, którzy odgrywali czołowe role w swoich grupach.
W grupie A zrzeszającej najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodników Puchar Starosty Nowotarskiego wywalczyła Agnieszka Dubiel z Rybnika pokonując swojego klubowego kolegę Wojciecha Bartońka oraz gospodarzy Michała Taraska i Maksymiliana Habiedę.
W grupie B Puchar Starosty Nowotarskiego swoich przeciwników zdeklasował Szymon Urzędowski z KS Wiaterni, który wygrał trzy wyścigi, a w dwóch zajął drugą pozycję. Na 9 i 13 miejscu uplasowali się odpowiednio Marcin Habieda oraz Ania Petryla.
W regatach NIVEA Błękitne Żagle zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach do 9 oraz do 11 lat. W starszej kategorii ton rywalizacji nadawali miejscowi zawodnicy Monika Brzyzek i Daniel Legutko. Monika zdobyła Błękitną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego, a Daniel zrewanżował się zwyciężając w całych regatach. Kacper Sawicki zajął 10 miejsce, Chuck Dundon 12, Błażej Szewczyk 13, a debiutanci Teresa Twaróg, Wojciechowski Michał i Grzegorz Kowalczyk odpowiednio 17, 19 i 21.

Nasi najmłodsi reprezentanci w kategorii do 9 lat spisali się w tych warunkach bardzo dobrze, Kacper Urzędowski był 4, Izabela Legutko 7, Jakub Knurowski 8, a Piotr Petryla 10. Należy ich pochwalić za hart ducha i pokonanie własnych słabości – dla większości z nich były to pierwsze w życiu regaty.

Wyniki:
Grupa A (17 startujących)
1.Dubiel Agnieszka – TS KUŹNIA RYBNIK – 5pkt
2. Bartoniek Wojciech – TS KUŹNIA RYBNIK – 9pkt
3.Tarasek Michał – KS WIATERNI NOWY TARG – 12pkt
4. Habieda Maksymilian – KS WIATERNI NOWY TARG – 14pkt
Grupa B (26 startujących)
1. Urzędowski Szymon – KS WIATERNI NOWY TARG – 6pkt
2. Mazurek Barbara – UKS Zalew Kielce – 7pkt
3. Kasiak Hubert – UKS Zalew Kielce – 10pkt
9. Habieda Marcin – KS WIATERNI NOWY TARG – 33pkt
13. Petryla Anna – KS WIATERNI NOWY TARG – 45pkt
NIVEA Błękitne Żagle do 9 lat (21 startujących)
1. Tokarczyk Michał – UKS Silesia Chełm Śląski – 3pkt
2. Sadowska Maja – UKŻ Horn Kraków – 6pkt
3. Konopka Jarek – UKŻ Horn Kraków – 10pkt
4. Urzędowski Kacper – KS WIATERNI NOWY TARG – 10pkt
7. Legutko Izabela – KS WIATERNI NOWY TARG – 20pkt
8. Knurowski Jakub – KS WIATERNI NOWY TARG – 27pkt
10. Petryla Piotr – KS WIATERNI NOWY TARG – 38pkt
NIVEA Błękitne Żagle 10-11 lat (23 startujących)
1. Legutko Daniel – KS WIATERNI NOWY TARG – 4pkt
2. Brzyzek Monika – KS WIATERNI NOWY TARG –5pkt
3. Tokarczyk Maja – UKS Silesia Chełm Śląski – 7pkt
10. Sawicki Kacper – KS WIATERNI NOWY TARG – 27pkt
12. Dundon Chuck – KS WIATERNI NOWY TARG – 36pkt
13. Szewczyk Błażej – KS WIATERNI NOWY TARG – 38pkt
17. Twaróg Teresa – KS WIATERNI NOWY TARG – 50pkt
19. Wojciechowski Michał – KS WIATERNI NOWY TARG – 61pkt
21.Kowalczyk Grzegorz – KS WIATERNI NOWY TARG – 64pkt

M.K.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.
↑ Top